| Andrei5746 a întrebat:

AJUTOR! Am o problema, mi-am pus model (parola) la telefon iar sora mea l-a incercat de prea multe ori iar acum imi cere un email si o parola. Am incercat de la google si de la yahoo dar nu merge nici unul va rog sa ma ajutati ca abia mi-am cumparat telefonul. Dau funda si respect maxim.

2 răspunsuri:
| Adrian983 a răspuns:

Daca ai uitat contul nu este de bine. Va trebuii sa il resetezi. Nu stiu ce telefon ai, asa ca scrie pe youtube "resetare" iar apoi numele telefonului tau si vei gasi tutoriale in care iti explica cum sa-l resetezi. Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Selectezi opţiunea "Model/parolă uitată", te conectezi la net ( pe conexiunea de date sau prin wi-fi ) şi introduci contul/parola Google!
Dacă NU le ştii sau sunt incorecte, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Dacă NU ştii cum se face "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset", atunci precizează EXACT ce model de telefon ai şi apoi vedem ce & cum...

Toate cele bune!