| MariusF23 a întrebat:

Allview P6 Life sau Microsoft Lumia 535? Aduceti argumente.

Răspuns Câştigător
| Omnitrix a răspuns:

Clar Lumia 535

11 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Microsoft lumia 535.
-Allview urile se strica repede
Service prost

| DeyCj a răspuns:

Allview.Tot ce face Microsoft sau e făcut în parteneriat cu ei sunt numai gunoaie comerciale.Succes

| LTAA a răspuns (pentru DeyCj):

Ai incercat Lumia macar?
Ce sa mai zic de Allview-urile ieftine, care stau foarte prost la software, calitate si service.

| DeyCj a răspuns (pentru LTAA):

Alea ieftine normal, îs de banii ăia. Orice e făcut cu și de Microsoft sunt gunoaie, și asta e pe bune
Am testat lumiile microsoftiste și m-am scârbit și mai tare de tot ceea ce înseamnă Microsoft și mizeriile ce vi le bagă pe gât.
tot Windows îi; windows=prost, scump și virusabil și este unul din mașinile de control a acestei corporații de doi bani, da cum vouă încă din școală(care o ajuns o armă de control al oamenilor nici de cum sursă de educație) va spală creierele ajungeți eronat sa credeți că Microsoft este singurul și cel mai bun.Real nu este așa.

| MariusF23 explică (pentru DeyCj):

Am in prezent un Lumia 520, sunt destul de multumit de el, dar am nevoie de ceva mai bun.

| LTAA a răspuns (pentru DeyCj):

Aoleo, ia-ma mai usor. Daca tie nu iti place WP, asta nu inseamna ca e porcarie.
Eu prefer Android-ul si mi se pare foarte ok si pe gustul meu, insa tata are Lumia 630, care se misca mult mai bine, incarca repede aplicatiile, desi e mai limitat software si mai slab hardware ca S3 Mini-ul meu. Acelasi lucru l-as putea spune despre iShit-uri, insa la ele se practica preturi supraexagerate.

| Georgescu_Adela_1995 a răspuns:

Eu in prezent am Allview p6 life si se misca foarte bine

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview P6 Life, deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6873&idPhone2=6791

Oricum, eu NU agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea :(

Toate cele bune.

| DeyCj a răspuns (pentru LTAA):

Nici Android-ul nu-i grozav, că din păcate o început să se Windowzizeze și el.Personal am testat în simulatoare virtuale(se comporta ca un mobil real dar rulează sub un alt os) alternative ca Ubuntu OS și Firefox OS.Astea două e cu totul altceva, dar din păcate telefoanele cu ubuntu OS nu se găsesc la noi, iar firefox os e o adevărată inginerie IT să-l instalezi pe un telefon happy, e de înțeles că sunt la început și încă progresează.happy.

| floarealbastrad a răspuns:

Allview p6 life am si eu si imi place foarte mult si ca aspect dar si cum lucreaza.despre lumia nu stiu ce sa zic.nu am lucrat cu asa ceva pana acum.