| giusseppe a întrebat:

Am dat resetare din fabrica la un Nexus 5 si dupa ce s-a resetat am ajuns la sectiunea "welcome", am setat limba si m-am conectat la reteaua wifi..acum imi apare "conexiune in curs de verificare""aceasta actiune poate dura ceva timp"..am reluat procesul si m-am conectat cu datele mobile..acelasi lucru..astept de vreo ora si nimic..are cineva vreo idee ce pot face?

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Asteapta se verifice reteaua. este reteaua ta?

| giusseppe explică:

Da,am pus parola si am asteptat vreo 30 minute, o ora. apoi am dat inapoi si am dat "omite"si m-am conectat cu datele mobile si face acelasi lucru

| Sorinx a răspuns:

Poate ai virusi. Dar nu cred. Asa pateam si eu cand luasem.Mai dai un restart poate asa merge si daca nu, ar fi bine sa mai ai garantie pentru al repara

| giusseppe explică:

Singura metoda e sa-i schimb softul.l-am luat de la amanet si probabil a fost furat si e ca un icloud si nu mai merge facut nimic.e blocat