| mihay88 a întrebat:

Am instalat Cyanogenmod 9 pe telefon, am un LG Optimus Sol si nu sunt foarte multumit de el, adica nu imi arata contactele de pe cartela, nu pot conecta tel la pc si alte lucruri asa ca as vrea sa revin la androidul meu Gingerbred original. Problema este ca desi am facut un backup inainte, nu stiu din ce cauza nu merge acel backup, imi da "MD5 missmatch". Aveti cumva vreo idee cum as putea sa revin la setarile initiale si la Androidul original? Va multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| strangesura a răspuns:

Intri din recovery si falshuiesti romul original. In schimb cred ca poti face sa iti arate contactele, etc daca instalezi google apps. Mai stiu ca nici mie nu imi mergea la inceput dar am pus gapps si totul a mers de minune

| mihay88 explică (pentru strangesura):

Pai si unde gasesc romul original? ca nu prea stiu pe unde sa il caut? big grin

| strangesura a răspuns (pentru mihay88):

Cand ai facut backup cred ca te-a intrebat unde sa puna ROM-ul.Acum depinde de tine unde ai ales, dar cred ca locatia normala este in folderul Android, dar nu sunt prea sigur