| vampiru2011 a întrebat:

Mi-am instalat Cyanogenmod pe Samsung Galaxy S3 I9300.Am uitat sa fac backup la sistemul original de operare.Mai pot face ceva sa revin la room-ul oficial?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa instalezi stock ROM cu odin 3.07

Aici gasesti stock rom-ul stock ROM

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9300/ROM/

(trebuie sa fii logat, contul il poti face absolut gratis, pe cont facut gratis download-ul va dura ceva asa ca iti recomand sa folosesti un download manager cum ar fi www.freedownloadmanager.org)

Stock-ul este pentru versiunea internationala i9300 neverlocked.

Aici gasesti odin 3.07

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1738841

Aici gasesti driverele usb Samsung

http://developer.samsung.com/technical-doc/view.do?v=T000000117

Instalezi driverele usb prima oara,dupa ce ai downloadat stock rom-ul deschizi odin cu drept de administrator,acum pui telefonul in download mode,il stingi,dupa care tii apasat buton home+power+volum jos, cand iti apare mesajul cu warning apesi o singura data volum sus, acum il conectezi la pc, ar trebui sa vezi un mesaj Added! in casuta stanga in odin, la sectiunea PDA selectezi stock romul dupa ce l-ai dezarhivat (o singura data) ar trebui sa fie un fisier de 800-900mb minim, la restul de optiuni nu te bagi lasi auto reboot si f.reset time selectate, dai click pe start si astepti pana se reseteaza.

2 răspunsuri:
| antiacta33 a răspuns:

Pai ai putea sa cauti versiunea veche de android pe internet si sa o pui big grin Nu iti garantez ca va fi versiunea originala. Ce Cyanogenmod ti-ai pus? CM 10 11 12 sau 12.1?

| djfloryn02 a răspuns:

Salut!, Instaleaza Samsung Kies, Alege functia Instrumente/Tools iar acolo alege din nou prima functie : Recuperare firmware de urgenta, nu sunt sigur ca v-a functiona dar incearca