| Onixx771 a întrebat:

Am iphone 3G si cand imi introduc cartela(Orange) imi scrie "Nu e instalata nici o cartela SIM" si nu imi citeste cartela.
(Cartela mea in alte telefoane funcioneaza)

Un sfat?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde ai cumparat telefonul? Este codat.Nu merge pe Orange.

| Rigbby a răspuns:

Se poate ca telefonul sa fie codat daca spi ca cartela merge in alte telefoane. Tot ce trebuie sa faci este sa mergi la un service si o sa-l decodeze. Si mie mi s-a intamplat asta.

| Scott a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, da' pe un 4S. Ti s-a demagnetizat cartela, du-te la Orange ( de acolo am avut si eu telu' meu), o sa ti-l trimita la service si probabil o sa iti dea unul nou la cutie... La mine asa a fost...