| Masculin98 a întrebat:

Am o cartele luata la abonament si am blocat-o, cum pot face sa o deblochez, adica ea imi cere pukul iar eu l-am pierdut. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Abraxos a răspuns:

Nu trebuie sa te duci nicaieri nu trebuie sa pleci de acasa... suni de pe un alt numar la relatii cu clienti si o sa vorbesti cu un operator o sa iti ceara niste date din contract si apoi o sa iti dea Pukul. Sarbatori Fericite tuturor!

7 răspunsuri:
| Teo1993 a răspuns:

Du-te la shop-ul retelei la care ai abonament si acolo iti va spune ce sa faci

| Iulia29 a răspuns:

Mergi la operatorul tau de servicii... (Orange, vodafone...etc)

| ZzP1nG a răspuns:

Te duci la cosmote sau unde ai facut tu contractul si aia iti vor da pukul ca sa poti debloca cartela. Daca ai abonamentul la Vodafone du-te la ei pe site si fa-ti cont pe MyVodafone, dupa intri in cont si pe partea dreapta unde scrie my Vodafone, tii mouse pe el dai pe: Intra in contul meu si acolo ai CODUL PUK(la administrare) tot la my Vodafone poti modifica extraoptiuni sa vezi cate minute mai ai... bafta.

| AndReeaღ a răspuns:

Suni de pe alt telefon la *100# alegi 8/servicii, puk.pe urma 1/servicii si puk ...pe urma alegi 9/puk..si alegi 2/abonament, introduci numarul care l-ai blocat, parola de la abonament, si gasesti codul puk happy sper ca am fost de ajutor.o zi frumoasa

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana_Ana_1997 a răspuns:

Du-te la un specialist.

| 8mariastar a răspuns:

Du-te la magazinul de unde ai luat cartela si o sa te rezolve ei dar pe langa bani care i-ai dat pe cartele o sa mai dai niste bani