| loadme a întrebat:

Am un telefon Sony Ericsson blocat in reteaua vodafone. Asi vrea sa il deblochez, ca sa mearga cartele de orange. Cum il deblochez sau cat ar costa deblocarea?

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

Pai deblocarile difera de la service la service.
Daca vrei sa te duci la un service aprobat te costa intre 30-50 ron.
Daca te duci la un service,, fantoma ", care nu stii cand apare si cand dispare, te costa maxim 30 ron.
Depinde de zona in care stai, depinde de service-ul la care te duci.
Bafta!

4 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

15 lei mergi la un magazin de telefoane

| cryssu2008 a răspuns:

Poi te duci la im service de telefoane. Depinde de ce model. Eu mi-am deblocat un Samsung C 3050 si am dat 50 lei pentru ca am vrut ca meniul sa fie in limba romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate debloca și gratuit acasă cu cablul de date. Recomandarea programelor de decodare depinde de modelul telefonului.

| yuyubarbie19 a răspuns:

Trebuie sa mergi la o sectie vodafone ca sa ti-l decodeze acolo si vrei vedea si pretul