| behramicrys a întrebat:

Am o problema cu cu telefon HTC Legend, mai exact cu un card micro Sd de 1 Gb.

Am avut in telefon un card mai vechi de 128 de mega si l-am scos pentru a-l inlocui cu unul de 1 gb din alt telefon, problema este ca dupa ce introduc cardul si pornesc telefonul cardul este citit si pot sa il folosesc dar dupa cateva minute imi da eroarea :sd card unexpectedly removed - unmount sd card before removing to avoid data loss... L-am formatat cu telefonul si pe calculator si tot nu a mers, am copiat tot de pe cardul vechi si nicio imbunatatire, aceiasi eroare. Mentionez ca acest card functioneaza foarte bine il calculator sau in alte telefoane. S-ar parea ca este problema din telefon, dar mentionez ca alte carduri merg... Sa fie ceva setari?

Ce problema ar putea sa fie?

1 răspuns:
| Brodo a răspuns:

Inca nu se stie, se cerceteaza! big grin