| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Am optiunea de 5 euro.Trebuia sa incarc astazi 5 euro si i-am incarcat in aceasta dimineata la ora 6:15.Am primit confirmare ca s-a incarcat telefonul dar nu ca si s-a activat optiunea. Dupa 3 ore m-a anuntat ca mai am 0 minute, 0 mb.Ce s-a intamplat?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Probabil ai consumat tot creditul de pe cartela inainte ca sa se fi activat optiunea. In mod normal nu trebuia sa te folosesti de credit pana la activarea optiunii. Iar aceasta o puteai activa imediat daca sunai la unul din operatori, si nu mai trebuia sa mai astepti cateva ore ca sa se activeze singura.
Tu acum trebuie sa verifici sa vezi cat credit mai ai pe cartela. la Telekom formezi *134# si apoi apesi tasta verde de apelare.

| Vinsieu a răspuns:

De regula, incarcarea se face cel tirziu cu o zi inainte de reactivare. Probabil ai reincarcat prea tirziu. Verifica daca mai ai creditul intreg. Si reactiveaza optiunea. In functie de retea, trebuie sa o dezactivezi inainte, sau nu.