| Florin_George_1994 a întrebat:

Am probleme de soft la un Nokia Asha 200 dualsim. Trebuie sa-l fac urgent, iar azi si maine nu am timp sa il duc la un service.
Cand il aprind se desfasoara procesul de pornire pana la afisarea ecranului principal, iar apoi se inchide singur. Si la incarcare mi-a facut niste figuri (odata nu mi-a acceptat incarcatorul, de 3-4 ori nu imi incarca abia 2-3 minute si apoi se oprea, iar odata mi l-a incarcat pana bateria a fost full). Acuma nu am mai incercat sa il bag din nou la incarcat pentru ca bateria este full.
Eu unul cred 95 % ca are probleme cu softul, pentru ca altceva nu putea fi. Nici macar daca lua contact cu apa nu facea figurile astea, iar telefonul nu prezinta urme de apa.
As vrea sa stiu si eu, cam cat m-ar costa o resoftare la el?

1 răspuns:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Necesita resoftare.Te costa in jur de 30-40ron,depinde de service gsm.Nu are sens sa te mai chinui cu el pornindu-l in starea in care este acum.Da fuga la service.