| coMpLeT a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate de telefonul Nokia Asha 201:
1. Cam cat costa un card de 1GB pentru acest telefon? Dar un card mai mare?
2. Cam cat costa un cablu USB pentru acest telefon?
3. Am bagat un card in acest telefon si la memorie imi zice 64 MB, acesti 64 MB reprezinta spatiul ocupat sau spatiul liber ramas pe card?
4. Cand cumpar un astfel de telefon nou trebuie sa il tin oprit la incarcat sa se formateze bareria? Daca da, de cate ori il tin si cat timp?

Cine raspunde la intrebari cat mai explicit primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Matei_Pojala_1993 a răspuns:

1.un card de 1gb costa intre15-20lei si il gasesti la magazinele Vodafone Orange cosmote.
2. un cablu usb pentru Nokia asa 201 costa 7, 50 lei
3.depinde, dar cred ca acesti 64 mb sunt memoria libera
4.nu conteaza inchis sau deschis tot asa se incarca, dar trebuie tinut la incarcat 12 ore timp de 2-3 zile!

10 răspunsuri:
| Matei_Pojala_1993 a răspuns:

Iar un card mai mare de exemplu de 2gb costa 25 lei la magazinele cosmote

| coMpLeT explică:

Mersi Matei, mai astept cateva raspunsuri si dau funda la cel mai bun.

Inca o intrebare: Cablul USB de unde l-as putea cumpara? Il gasesc tot la magazine Orange, Vodafone?

| Cristi112 a răspuns:

Salut ``Complet``... vreau sa imi iau si eu un asa 201. imi spui te rog cat ai dat pe el? si de unde l`ai cumparat?

| coMpLeT explică (pentru Cristi112):

Am dat 305 lei pe el la liber si l-am luat de la um magazin Vodafone din Ploiesti.

| Cristi112 a răspuns (pentru coMpLeT):

Multumesc ``Complet`` imi iau si eu saptamana asta big grin... da se merita? e bun de ceva?

| coMpLeT explică (pentru Cristi112):

Eu zic ca se merita. La banii astia face destul de multe. Desigur nu are 3G sau WI FI dar totusi costa decat 300 de lei. Pozele ies cat de cat bine (camera de 2 mega pixeli), filmarile ies cam prost, muzica se aude tare, poti inregistra si de pe radio desi nu stiu cum, are mess, are retele de socializare, are e-mail si cand primesti un mail nou esti anuntat ca si la mesaje, mesajele le scrii repede datorita tastaturii qwerty, are bluetooth, are slot pentru card. Eu zic ca la banii astia face destul de multe avand in vedere ca acum cativa ani eu am dat vreo 200 de lei pe un telefon pe care il foloseam doar pentru a suna pe cineva ca altceva nu mergea sa fac pe el. Daca ai mai multi bani poti lua un Nokia Asha 302 ca ala daca nu ma insel are si 3G si WI FI si camera de 3 mega dar costa vreo 500 de lei.

| Ded a răspuns:

Un card de 4 GB mi-am luat de la Orange si am dat 25 lei.

| Ded a răspuns (pentru Cristi112):

Mai bun e un Nokia asa 302, are si wi-fi, internet camera de 3, 2 mp

| AmxMod a răspuns (pentru coMpLeT):

Salut complet, am o intrebare, te rog sa-mi raspunzi... Salut, nu stiu cum trebuie, dar vreau sa te intreb ceva. tu cand ati scuturi telefonul nu ati suna ceva in el, ca si cum ar fi o bucata de fier in el. raspunde-mi te rog frumos

| Matei_Pojala_1993 a răspuns (pentru coMpLeT):

Da!