| Allesandraa a întrebat:

Am si eu o problema cu noul soft pentru Iphone Ios6. la configurari, general, celular, eu nu am optiunea "Retea celulara de date" prin urmare nu imi pot configura telefonul pentru net. Va rog mult de tot sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| WPP a răspuns:

Salut, teoretic acele setari trebuie sa le primesti prin sms de la operatorul de telefonie (Vodafone, Orange, cosmote...) daca nu, intra pe pagina operatorului si da-i la asistenta, acolo ai optiunea de "trimite setari" (Vodafone are). Daca nu te ajuta cele de mai sus contacteaza-i telefonic si cere-le explicatii/ajutor.

| valentino52 a răspuns:

Intrii in cellular si dai in jos. Si eu mi-am luat teapa prima oara cautam si nu stiam unde e. Apare cellulat data on/off, enable 3g on/ off si data roaming on/off. Inainite era si cellular data network intre ele. Acum e chiar sub doar ca trebuie sa dai un mic scroll altfel poate parea ca alea 3 sunt toate optiunile. Sub mai ai si pentru hotspot etc.