| Dragooos a întrebat:

Buna seara tuturor membrilor TPU! As dori atentia tuturor posibil pentru a ma ajuta si pe mine cu o problema. Am un iphone 4 (nevrlock) retea cosmote, am 50 Mb trafic de date, doresc sa utilizez, activez "Date celulare", 3G, Roaming de date. Acum intru in Safari (sau orice alta aplicatie ce necesita internet) si imi spune asa " Imposibil de activat reteaua celulara de date. Nu sunteti abonat la un serviciu celular de date. Nu stiu ce sa fac cum sa fac si as dori explicarea pas cu pas cum as putea repara aceasta problema. iOS 7. As fi foarte recunosator pentru ajutorul vostru si sper ca si eu sa va pot ajuta in intrebarilee voastre! Multumesc!

P.S: dau funda celui cu raspunsul corect. Inca odata MULTUMESC!

1 răspuns:
| adrian22000 a răspuns:

Salut. problema ta este la conexiunea la internet. Daca ai Wifi activeaza-l din "setari" asa va functiona. Daca nu ai o retea wifi acceseaza meniul de la cosmote (nu am cartela cosmote deci zic si eu ca la Orange *100#) acceseaza Servicii si puk -> Servicii -> Setari automate -> Urmeaza pasii (va trebui sa scrii primele 3 litere din modelul telefonului : ex: Sam -> apoi 3 litere si/sau numere din modelul numeric ex. Sam (GT-e2330). apoi alegi setarea pentru internet -> iti va veni un mesaj cu configurarea la net.
Apoi dupa ce intri pe browser ar trebui sa acceseze orice pagina.

Sper ca ti-am fost de ajutor happy!