| rubb3rduck a întrebat:

Am si eu un iphone 4, cu ios 5.01 instalat si am o problema enervanta inca de cand am telefonul si nu stiu cum s o rezolv. problema e ca daca vreau sa trimit un mesaj la un numar format din 4 cifre, niciodata nu pot fiindca telefonul mi le grupeaza in 3(si le pune in paranteza) si a 4-a cifra ramane separat! am toooot cautaat pe google si ori nu are nimeni problema asta, ori cine o are, o rezolva daca schimba "region format". eh, la mine nu merge orice region format as pune si e foarte enervant pentru ca am nevoie sa dau un astfel de mesaj pentru a-mi incarca un cont pe un site. poaaate cineva sa mi ofere un raspuns/o rezolvare sigura? un sfat, oare trebuie sa updatez ios-ul? sau ce?!?!

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Salut, baga U.S. Minor Outlying Islands la region format si o sa iti apara "xxxxxxxxxx"