| LucianBBM a întrebat:

Am tastat pe un iphone din greseala "ignorati acest dispozitiv " atunci cand doream sa efectuez o imperechere pe bluetooth. Am tot incercat sa fac aceasta operatiune ulterior inchizand si deschizand ambele dispozitive dar nu se mai pot recunoaste nicicum. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| BlackLight1987 a răspuns:

Cauta la setări, bluetooth și debifeaza dispozitivul ignorat

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu iPhone
daca ce a scris BlackLight nu te ajuta
atunci trebuie sa faci re-pairing
asta inseamna ori apesi pe butonul de connect (daca are unul)
sau apesi foarte, foarte lung pe butonul de power al device-ului pe care l-ai ignorat (daca sunt casti, auzi un zgomot complet diferit in casti sau chiar cuvantul "pairing")

| LucianBBM explică (pentru BlackLight1987):

Nu exista ceea ce scrii mai sus la Iphone 6 (debifare dispozitiv ignorat). Am inchis si am repornit telefonul si am reluat procedeele de pairing si a mers. Multumesc oricum.