| Ana_Maria_Strat_1998 a întrebat:

Am telefon Samsung wave y s5380 si i-am pus casti de Nokia 100 si nu se aude bine deloc,se aude gajait, iar castile au un buton pe care daca il tii apasat se aude putin mai bine.nu sunt bune castile sau trebuie sa le fac ceva anume

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Asta pentru ca nu sunt bunewinking

Nokia foloseste altfel inelele metalice de pe mufa. unul din ele este conectat la acel buton. telefonul Nokia insa are un plug compatibil

pe android, telefonul nu stie ce fel de casca este, asa ca preia semnalul asa cum este fara sa stie ce si cum.