| Nfs1999 a întrebat:

Am un HTC Desire S510e si atunci cind il conectez la notebook (am un Packard Bell Easynote MH36U)nu imi arata sa selectez tipul conexiunii USB,mai bine spus nici nu imi apare, telefonul doar incarcindu-se.Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Incearca ce ti-am propus in raspunsul anterior. Descarca utilitarul asta:
http://www.htc.com/us/support/software/htc-sync-manager.aspx
si o sa instaleze si drivere. Dar inainte de asta, dezinstaleaza celelalte drivere sa nu existe conflict :)

Spor!

6 răspunsuri:
| InspiratieDIY a răspuns:

Vezi aici ce solutie a gasit cineva:

http://androidforums.com/......ct-pc.html

Sper sa te ajute,
Bafta!

| Nfs1999 explică (pentru InspiratieDIY):

Nu merge
poate nu primeste windowsul ceva? Ca la Windows 8 merge, am incercat si ma intreaba! Alte solutii mai ai?

| InspiratieDIY a răspuns:

NFS, pana mai gasim ceva, sterge driver-ul instalat pe PC pentru telefonul tau si cauta exact driver-ul bun pe care sa il reinstalezi. E posibil sa nu iti recunoasca telefonul deloc pentru ca nu are drivere bune. Intre timp mai cautam.

| Nfs1999 explică (pentru InspiratieDIY):

Asta e si treaba, pentru ca nici un driver de al lui nu este instalat, dar am cu semnul! Microsoft ISATAP Adapter 2 si 3 si cind dau sa imi caute un driver nou imi spune ca acest driver p care il am la moment e cel mai nou dar semnul! nu dispare. Oare asta sa fie problema?

| InspiratieDIY a răspuns (pentru Nfs1999):

El a instalat deja un driver si nu mai cauta altul, de aia nu merge, mai ales ca e cu semnul exclamarii.
Dai acolo uninstall la driver si daca te intreaba sa pastrezi driverele ii spui ca vrei sa le stergi definitiv.
Apoi cauta pe net drivere usb corecte sau daca ai un cd ceva cu atat mai bine. Instaleaza si teoretic merge.
Aici gasesti un sync manager pentru HTC
http://www.htc.com/us/support/software/htc-sync-manager.aspx
Asta, teoretic trebuie sa iti instaleze si driverele care trebuie, dar inainte dezinstaleaza cele vechi.

Spor!

| Nfs1999 explică (pentru InspiratieDIY):

Asta e si treaba ca nu are nici un driver instalat, de asta spun si eu poate nu e compatibil si nu suporta acest sistem de operare(Windows Vista Home Basic SP2)