| vladpc97 a întrebat:

Am un iphone 6 si mi-am luat icloud de 200GB, platesc lunar. Insa tot imi spune ca nu am memorie in telefon, iar bibioteca foto icloud este activa. Cum pot sa fac sa se salveze pozele/video-urile numai pe icloud si sa le vad pe telefon, nu sa se salveze in memoria telefonului si in icloud? Eu nu inteleg cum pot sa am 200GB in total si in jur de 150GB liber pe icloud si memoria interna a telefonului full, si sa nu mai pot filma.

2 răspunsuri:
| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

Memoria interna e ceea ce ai în cardul de memorie al telefonului. iCloud e memoria stocată pe rețea de servere Apple în care trebuie sa faci BACKUP la fișierele tale. Ca sa faci asta, intra la setări și la iCloud activează sincronizarea. Dacă nu o găsești acolo, caută altundeva. Cuvintele cheie sunt "back up", "sync". Odată ce găsești, activează.

| vladpc97 explică (pentru Cucicea_Roland_1999):

E făcută asta, din ce am vorbit cu aia de la Apple au spus ca nu se poate cică