| tonyc7 a întrebat:

Unde trebuie sa umblu in telefon la setari pentru a seta ca filmuletele si pozele care le fac sa mi se salveze pe cardul SD al telefonului, si nu pe memoria lui interna?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai, telefonul trebuie sa "vada" cartela de memorie.
Pentru a verifica, intra in setari - starea telefonului /memoriei SAU in galerie!
Majoritatea telefoanelor recunosc automat cartela de memorie si se seteaza pentru mediul de salvare implicit.

| UserRo10 a răspuns:

La Samsung gasesti in Camera la setari.

| literallythesamebruh a răspuns:

Asta e o întrebare destul de generală. Mai mult ajuta să specifici ce telefon ai.

| Ion1231 a răspuns:

In primul rand ce telefon ai?
In al doilea rand, intrii in aparat foto si dai pe setari apoi gasesti optiunea "stocare date" (este undeva jos), apesi si dai pe cartela SD. Acest lucru efectuat pe telefonul personal, adica Sony Xperia 1 III.

| Skylor a răspuns:

Intri la setările din camera foto și acolo găsești "locație stocare" și dai pe card SD.