| beastboy84 a întrebat:

Am un Lg L5 si imi apare in partea de sus a ecranului niste casti. eu nu am castile introduse in telefon, si cand ma suna cineva nu aud ce spune. cum as putea sa remediez problema? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Lavvvo a răspuns:

Incearca un restart la telefon.

4 răspunsuri:
| mihaituneup a răspuns:

Probabil e o eroare la ANDROID care nu poate fi remediata decat prin RESETARE.
Sau du-te la un service, mai mult de 5 lei nu-ti ia.

| Daniels89 a răspuns:

Sinplu,scoate bateria din el ia alcool si o periuta si curata mufa de casti apoi o usti cu un freon ceva si in mare parte o sa mearga happy face asa din cauza ca ai scurt in mufa de casti si iti vede ca ai casti conectate

| XperiaSP a răspuns:

Salut. In prima faza te poti uita la mufa de la casti, poate ti-a intrat ceva si iti tine clema apasata, iar telefonul crede ca sunt casti si transmite sunetul la ele. Scoate-o cu ceva ascutit cum ar fi un ac (daca este) daca nu, un restart ar trebui sa fie de ajuns. Bafta!

| Condrea_Alin_1998 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Dar am descarcat de pe play headphones toogle si e bun.Nu iti dispare iconita cu castile dar tot ce vrei sa auzi se aude pe difuzor