| colonistu a întrebat:

Am un Nokia 500 si nu stiu cum sa-i dezactivez pachetele de date. de fiecare data cand imi reincarc cartela imi intra una dintre aplicatii pe net, sigura si-mi consuma din credit si vreau sa poate intra pe net doar prin wireless.

Răspuns Câştigător
| M29 a răspuns:

Salut!

Pentru a dezactiva pachetele de date procedeaza in felul urmator: "Setări și Conectivitate > Setări. Utilizarea unei conexiuni de date mobile Selectați Date mobile > Dezactivate"

Daca nu reusesti iata si manualul de utilizare al telefonului. (Conectivitate gasesti la pagina 109)
http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_500_Nokia_Belle_UG_ro.pdf

O zi buna!