| lovez a întrebat:

Am un Nokia N9 si de cateva zile cand sun imi apare "check operator services" si nu pot suna sad ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Îţi spune : "verifică serviciile operatorului de telefonie", asta deoarece ţi-a închis/blocat cartela.

Probabil că eşti pe abonament şi taxa aferentă nu a ajuns în contul operatorului ( Orange, Vodafone, etc. ).

Să mergi la ei şi să vezi de ce ţi-au blocat numărul.

| lovez explică (pentru bursuc001):

Sunt pe liber..si nu stiu dc nu merge

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru lovez):

Poate fi o problemă cu cartela, să mergi la o reprezentanţă a operatorului de telefonie şi, eventual, o să-ţi schimbe cartela ( păstrându-ţi numărul ).