| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

Am un Samsung galaxy ace 4 sm-g357fz si i-am luat un card de memorie. Problema este ca toate aplicatiile pe care le descarc se instaleaza pe memoria interna ( iar eu vreau pe card). Mai am un telefon ( Huawei ascend y530) si pe ala se instaleaza aplicatiile direct pe card, deoarece la setari am gasit, pe la stocarea dispozitivului, -locatie de stocare imlicita- si eu am ales card SD. Pe Samsung nu gasesc aceasta setare. Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La telefoanele mai vechi de la Samsung nu poti sa instalezi aplicatii direct pe card, mai sunt si aplicatii care nu merg instalate pe card

| anonimgo a răspuns:

Daca te duci la informatie aplicatie [a unei aplictii] o sa gasesti [cel putin trebuie sa-l gasesti] mutare pe card-SD. Daca nu s-ar putea ca cardul ori sa nu fie bine pozitionat, sa nu citeasca sau pur si simplu sa nu mearga.

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 explică (pentru anonimgo):

Merge să copii aplicatiile pe card, dar eu vreau sa se instaleze singure.