| NowForYou000 a întrebat:

Am un telefon Allview p43 easy. In urmă cu o săptămână l-am scăpat jos si s-a spart ecranul. Am căutat pe google touchscreen pentru telefonul meu și am vazut că costă doar 13, 50 lei. Acesta : https://www.google.com/......u%3famp=1. Doar atâta costă? Iar a doua mea întrebare e : nu am prea multi bani sa il pot duce la un service, ma gândeam sa il repar singur. Imi puteti spune cum sa procedez? Cum se schimba un touchscreen? Trebuie sa scot ecranul spart si apoi sa-l pun pe cel nou? Sau cum? Va rog, ajutati-mă.

Răspuns Câştigător
| FelixKGB a răspuns:

Da, ținând cont ca telefonul este nici 200lei, am schimbat și eu la ceva telefon mai ieftin și tot asa am dat dar dacă nu îl schimbi tu mai bine îți iei altul pentru ca îți ia vreo 50lei sau chiar mai mult la un GSM. Bafta!?

1 răspuns:
| ClimateZone a răspuns:

Daca iti iei de la aia o sa ai o surpriza si nu va merge.