| cumdc a întrebat:

Am un telefon cu memorie de 8 gb as putea sa fac memoria mai mare

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca nu, dar poţi cumpara un card de memorie de vreo 8, 16, 32, 64 gb.winking

| cumdc explică (pentru anonim_4396):

Si ce rezolv ca aplicatile nu pot sa le pun pe card

| Ssssmokin a răspuns:

Doar daca mai cumperi un card de memorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru cumdc):

Eh, vezi si tu cum te organizezi, pui muzica, poze, etc tot pe card si aplicatiile le descarci pe telefon normal, ca si asa nu poti sa le pui pe card.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Decat daca o sa cumperi un card de memorie.
De la 8 gb in sus : 8, 16, 32 etc.

| octav005 a răspuns:

Da, daca cumperi un card de memorie. unele aplicatii se pot muta pe card

| NoOne18 a răspuns:

Cu un card de memorie

Răspuns utilizator avertizat
| dragosbogdan001 a răspuns:

Ii pui un card SD! Si muti toate pozele si aplicatiile pe el.

| Valeria456 a răspuns:

Logic că nu!

| darrio2007 a răspuns:

Daca te referi la memoria interna, nu ai cum.

| KanezuY a răspuns:

Sa pui un card de memorie, arata exact asa http://bit.ly/2hdSLoc.
Recomand unul de clasa 10.

Bula
| Bula a răspuns:

Telefoanele "destepte" sunt facute destept. Ca si calculatoarele.
Te servesc indestulator pe timpul garantiei, eventual si inca 1-2 ani dupa.
Intre timp apar noi aplicatii, noi versiuni, care te obliga sa CUMPERI NOU.
Telefoanele nu degeaba au memoria interna, de lucru, limitata. Si nu degeaba sunt facute asa incat sa nu poti instala aplicatiile pe cardul de memorie. Iar mare parte din telefoane nu au nici macar card suplimentar de memorie, doar cea interna (iPhonurile) si sunt si cele mai scumpe deasupra...

| StefanCosmin a răspuns:

Ia ti un card de 32 de gb, apoi schimba din setari sa ti se instaleze aplicatiile pe cartela sd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia card de memorie