| SweetChildOAxls a întrebat:

TPU! Am un telefon cu Android, iar atunci cand intru la Manager Aplicatii deoarece merge foarte greu, imi apare ca am memoria sunt 50 Mb. Inchid toate aplicatiile, iar memoria scade cu vreo 200 Mb. Aveti idee ce ar putea reprezenta restul de memorie utilizata, dar despre care nu am date?

1 răspuns:
| supermdmario a răspuns:

Sistemul android, plus alte cateva aplicatii de sistem pe care nu le poti vedea in app mamagement si altele care sunt necesare sistemului pentru a rula. daca vrei mai multa performanta, trebuie sa rootezi telefonul si sa faci o partitie swap pe cde card.nu-ti pod da mai multe detalii, deoarece nu ai specificat marca si modelul telefonului.
cauta si tu pe forumul xda developers.