| neagu_ea a întrebat:

Am un telefon luat si nu stiu ce il apuca ca uneori isi pierde semnalul. Nu e de la cartela, am verificat. Veti spune ca probabil de la retea, insa aici mereu am semnal, mai ales ca sunt in casa. Acum vreau sa il trimit in garantie, insa as vrea sa il dau inapoi si sa mai pun bani sa iau altul, alt model. Oare se poate? Telefonul e luat pe abonament.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde în ce reţea eşti. La Digi, de exemplu, în reţeaua 4G nu prea este semnal, doar o linie, iar în 3G doar 2 sau 3 linii.
Eu sunt la Digi şi fiindcă aveam aceaşi problemă, l-am setat la 2G şi de atunci am semnal full, minim 4 linii.

| Elelei a răspuns:

Uneori isi pierde semnalul. in casa.
Asta inseamna ca miscarile vecinilor, cu ce echipamente au ei prin casa, iti intrerup semnalul. Uneori, si un mixer e suficient. Degeaba schimbi telefonul.
Eu am semnal foarte bun intr-o camera si aproape deloc la 3-4m distanta in alta camera. Cu acelasi telefon, evident.