| sorinalex a întrebat:

Am un telefon Orange Monte Carlo, iar de la o vreme se incarca foarte greu...3 sau 4 ore. Pana la 50% se incarca ok, dar apoi foarte greu! Care sa fie problema? Bateria? Incarcatoru'?

Răspuns Câştigător
| IonutK3nt a răspuns:

Incearca cu un alt incarcator, daca nici cu alt incarcator nu merge, este bateria smug dar in acelasi timp poate fi si telefonul, deoarece am patit eu cu un S3 Neo, am schimbat si incarcatoarele si vreo 3 baterii si dupa 50% nu se mai incarca!

3 răspunsuri:
| IonutK3nt a răspuns:

Incearca sa incarci cu un alt incarcator, daca nici cu acel incarcator nu merge atunci e bateria!

| IonutK3nt a răspuns:

Incearca sa incarci cu un alt incarcator, daca nici cu acel incarcator nu merge atunci e bateria!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defectă bateria ( şi/sau încărcătorul )!

Duci telefonul + încărcătorul la un Service pentru diagnosticare ( apoi cumperi o baterie nouă ).

Toate cele bune!