| Codita_Nicoleta_1999 a întrebat:

Am un telefon Samsung Avant şi înainte nu se descarcă repede, dar de la un timp mi se descarca chiar daca nu ma folosesc de el.
Care ar fi cauza?
Spuneti-mi va rog ce pot face ca sa se menţie mai mult bateria sa nu sa se descarce asa repede...
Am nevoie de ajutor.

3 răspunsuri:
| denisADs a răspuns:

Nu exista o sugestie in afara de a schimba bateria... poti lua o aplicatie mr.batery ca sa prelungesti viata bateriei dar nu =va tine mult

Bula
| Bula a răspuns:

Opresti toate aplicatiile care le-ai folosit.
Opresti, de asemenea si bluetooth, wi-fi, localizarea, transferul de date, cand nu le folosesti.

Daca si dupa aceste manevre se descarca repede, atunci ai nevoie de schimb de baterie.

| Mihai1810 a răspuns:

De cat timp ai telefonul? Daca il ai de mai mult de 2 ani e cam normal sa se descarce mai repede deoarece dupa aceasta perioada celulele bateriei incep sa se uzeze, iar aceasta trebuie schimbata.