| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Ace si vreau sa ma conectez prin wi-fi la net de la Romtelecom (am luat parola de pe spatee modem-ului). Imi arata ca are semna, dar nu se incarca nici o pagina de internet sad Si nu merge nici sa folosesc MB pe care ii am eu. Cum pot rezolva una din problemele astea doua?

3 răspunsuri:
| GoalM a răspuns:

S-ar putea ca paroal sa fie schimbata.Intra pe link: 192.168.1.1, te loghezi cu User:admin si Parola:admin (daca nu le-ai schimbat) si gasesti WLan, iar acolo iti arata parola. Si despre MB poate esti conectat pe alta retea decat cea pe care ai trebui sa fii conectat.

| NuiBaiBa a răspuns:

Sunt mai multe solutii daca nu vad problema nu stiu exact dar incearca:
1)Reboteaza rooterul daca nu stii cum scoate-l din priza si baga-l iar
2)Verifica daca e configurat daca nu configureaza-l
3)Verifica sa nu fie 1000 oameni conectati la el

| NuiBaiBa a răspuns:

Sau e in modul avion sau ceva de genu incearrca