| valentin1995 a întrebat:

Am un modem nou de la romtelecom cu wi-fi si cand vreau sa ma conectez de pe telefon imi arata ca este blocat si imi zice sa scriu o parola. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Vezi ca modemul acela emite 2 retele: romtelecom-wep(si un cod), si romtelecom-wpa, iar pe spatele modemului unde este eticheta o sa ai parolele corespunzatoare fiecarei retele si anume: wep_key, si wpa2_key..., vezi ca sunt caractere mari si in numar de 13.
daca ai intrebari imi lasi mesaj
mult succes.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Poti edita parolele accesand 192.168.1.1 si scriind user: admin; parola:admin apoi cauti de acolo, editezi si setezi parola, apoi salvezi si gata.