| Monika_Antonia_Socaciu_1987 a întrebat:

Am un telefon Samsung s5230 si nu mai functioneaza touchscreen-ul vreau sa stiu daca se mai poate repara sau daca merita sa il repar sau mai bine cumpar altul...si daca se poate repara cat costa?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se poate repara.Pretul este in functie de service-ul la care apelezi.

| bisebi a răspuns:

Poti sa te duci acolo de unde l-ai luat daca mai ai garantie

| horia2012 a răspuns:

Tehnologia de realizare a unui touchscreen e speciala. Du-te la service. Inlocuieste-l.
Du-te aici sa vezi cat costa:
http://www.shopmania.ro/q-touch-screen-samsung-s5230
- Probabil 50 lei in total.

| LolaLollita a răspuns:

Eu mi l-am reparat recent. Ma tine cam un an touch screen-ul pe mine, din ce observ. Pana acum dadeam 100 ron la reparat, acum insa am gasit cu numai 60.
Mie mi se pare un telefon bunisor, chiar imi place, de aceea il tot repar, in loc sa-mi iau altul.

| angi_4331 a răspuns:

Un Samsung s5230 are un touchscreen REZISTIV, deci in zilele noastre nu mai merita sa te duci la un service cu el.M ai bine iti cumperi altul, cu un ecran CAPACITIV, nu rezistev.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se poate repara în Service.

Un touchscreen pentru acest model de telefon costă cam 20 de lei, iar manopera costă cam tot atât, deci cu 50 lei îl repari.

Aş zice că se merită!

Vezi linkul :
http://www.shopmania.ro/q-touch-screen-samsung-s5230

Toate cele bune.

| Liviu-dorel_Solea_1964 a răspuns:

Am si eu probleme tot cu acelasi telefon.sunt din Bucuresti unde il pot repara mai subtire ca pret cum ati spus voi 40-60 lei