| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Am un Windows 8.1 si din greseala dupa ce l-am instala cred ca am dat permisiunea pentru notificari si de fiecare data cand deschid PC-ul imi apar o groaza de reclame si multe din ele foarte neplacute.
Cum scap de ele?

8 răspunsuri:
| AnaAna8 a răspuns:

Pățesc și eu la fel și e foarte neplăcut. Așa primeam și pe telefon și pe calculator pana când am auzit ca trebuie sa merg la istoric și sa șterg de acolo. La telefon a funcționat, la calculator nu am încercat încă dar se poate încerca. Succes!

Bula
| Bula a răspuns:

Eu cred ca ai intrat pe un site si ti-au infectat PC-ul cu un malware.
Ruleaza un program antivirus + anti-malware si scapi de ele.
In plus, e bine sa-ti instalezi si AddBlocker in browser.

| gelu1970 a răspuns:

Instalează teamviewer.
Când il ai instalat imi scrii un mesaj, imi dai id și pass, și se rezolvă.
Ok?

| DeDeDeeaSweety explică (pentru gelu1970):

Stii ca poti sa imi spui si cum se reolva. Ma pricep cat de cat la calculatoare.

| Crsiti92134 a răspuns:

AI luat un virus, iti recomand sa-ti instalezi windows 10 ca este mult mai bun, si sa nu dai la nimeni datele Team Viewer ca iti poate distruge PC-ul.

| NLS a răspuns (pentru DeDeDeeaSweety):

Te duci în Settings-search and apps - notifications
Și dai disable la Use bing to search online
Mai jos bifezi a treia optiune: Don t get personalized results from Bing

| cfrtobias a răspuns (pentru Crsiti92134):

Pai daca se uita la ce face cat timp umbla si inchide program nu cred ca poate umbla in PC sa faca rele

| gelu1970 a răspuns (pentru DeDeDeeaSweety):

Ok.
Dacă te pricepi...cred că o să il rezolvi singură.