| iuli000 a întrebat:

Android vs. windows phone. Argumentați!

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Salut, eu am si android si windows phone. Prefer Android deoarece sunt mai multe aplicatii disponibile, mai multe jocuri, meniul este mai simplu, este mai usor de utilizat, iar la Windows nu poti schimba tema (Launcher) decat culoarea aplicatiilor de pe fundal.

| AlexNet74 a răspuns:

Android! De ce? Sunt mai multe posibilitati! De exemplu android-ul ti-l poti personaliza cu launchere si teme...iti poti descarca ogramada de aplicatii si jocuri si sunt mai bune la grafica decat Wp. Sunt mult mai multi utilizator Android decat Wp, daca ai sa iti iei ai sa vezi de ce. Pe Wp de exemplu nu ai youtube...dar ma rog tot te poti uita cu alte aplicatii - si mai sunt ogramada de motive pentru care Android e mai bun!