| anonimaalee29 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un telefon pana in 1000 de lei, de preferat Samsung sau Huawei. As vrea niste sugestii.

26 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu iti recomand Xiaomi Redmi Note 6 Pro
https://www.emag.ro/......priceasc/c

Un Samsung sau Huawei cu dotarile de mai sus ar costa mult mai mult. Eu am Xiaomi Redmi Note 5 si este foarte bun. Nu exceleaza la camera, dar e ok.

| Bogdan70001 a răspuns:

La 1000 lei eu zic sa-ti iei un XIaomi MI A2.Nu exista telefon mai bun in pretul asta, garantez

| sierra1 a răspuns:

Ia-ți un brand NU serios chinezisme, de exemplu, recent apărutul:

https://www.emag.ro/......D2NX3ZBBM/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Corect, ia un Samsung din plastic cu 32 GB stocare, ecran TFT si 3 GB de memorie in loc de un Huawei sau Xiaomi cu 64 GB, 4 GB, si display similar. Iti dai seama ca ai recomandat o petarda conceputa de Samsung pentru piata indiana - ca si procesorul, dealtfel. Si mie imi plac AMD si Koss, dar asta nu inseamna ca recomand brandurile astea cand ii pot sugera omului ceva mai bun in banii pe care ii are.

| Am12anișinumăpotloga a răspuns:

Poți mai bine să îți iei un Xiaomi Note 7/Note 7 Pro sau dacă îți permiți-Samsung Galaxy S8 Plus

| Timidul1 a răspuns:

Huawei P 20 lite, sau Samsung j5 2017.

| flixbuster a răspuns:

Simplu, Xiaomi Mi A2 Lite (citeste review-urile):

http://www.pcgarage.ro/......mera-black

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

" recomandat o petarda conceputa de Samsung pentru piata indiana"

am ințeles și am mai avut discuția asta. Ai un xiaomi chinezesc și vrei să-i convingi pe toți că asta e cea mai bună soluție și e unica de fapt.
E o părere, e a ta (și a altor împătimiți de chinezisme ieftine) și eu o respect. Dar NU incerca să impui altora gusturile tale. Nu-mi răspunde mie că nu eu caut telefon.

| sierra1 a răspuns:

"utilizează un vocabular violent fapt raportat anterior. Userul trebuie cel puțin atenționat " - raportare efectuată

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

A pai de cate ori m-ai injurat tu de familie...ma duc si eu acum sa-ti dau report si asta este ne inchid conturilewinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Nu, puisor. Am avut cu adevarat chinezisme ieftine si chiar si alea au tinut mai mult decat Nokia (din perioada cand erau mult mai pe val ca acum) sau Samsung-urile celor din proximitatea mea. In cazul de fata, tu recomanzi un Samsung conceput cum nici astia cu "chinezisme ieftine" nu mai fac de la 500 RON in sus. Iti raspund tie ca tu dai sfaturi timpite. Omul poate sa isi ia ZTE, Huawei, Xiaomi, Meizu, poate sa isi ia vreo ciudatenie chinezeasca de pe AliExpress sau alte site-uri de genul. In toate cazurile astea ar iesi mai bine decat cu spanacul ala de Samsung.

| sierra1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nenea, vezi-ți de mizeriile tale de chinezisme. Nu te mai obosi să scrii cuiva care dă "sfaturi timpite". ramâi in jegul tău de limbaj violent și bălăcărește-te mai departe in el.

| anonimaalee29 explică:

Daca utilizam metoda videochat nici nu mai intrebam aici, ma duceam direct in magazin si imi luam cel mai smecher iphone. Dar am respect fata de mine si nu imi vand corpul in fata unei camere. Si pleaca de aici cu circul ca te faci de raswinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Amuzant. Ma obosesc ca poate astia care dau sfaturi timpite se mai si trezesc la realitate uneori.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonimaalee29):

Vezi ca o dai in fasole. Poti sa faci video chat fara sa te dezbraci absolut deloc si totusi sa faci bani frumosi. Dar iti trebuie intelect serios ca sa faci asta. Treaba cu "vindutul corpului" e pentru exchibitionisti sau pentru cei mai saraci cu duhul asa. Ca sa iti raspund direct la subiect, votez si eu pentru Mi A2 Lite-ul sugerat de flixbuster. Daca nu tii musai sa te joci cele mai cele jocuri in conditii de flagship de 4 ori mai scump sau sa faci poze noaptea ca pe Mate sau Galaxy de 1000 EUR, A2 Lite e un telefon imbatabil in pretul lui. P.S. Mi A2 Lite e din doua puncte de vedere esentiale cu mult peste Mi A2 "normal" - are slot microSD si mai ales baterie mai generoasa.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru sierra1):

Fanboy Samsung, documenteaza-te destul sa-ti dai seama ca Samsung e bun pe flagships, dar pe buget restrans sunt cacaturi din plastic si alte porcarii, de altfel Samsung e noul Apple pe Android. Testeaza si vei vedea.

Recomand in ~1000 lei un P Smart 2019 / Xiaomi Mi 8 Lite (punctaj Antutu 130k, respectiv 140k). Samsung A6 spre exemplu nu cred ca trece de 100k, si e cam in acelasi buget.

| sierra1 a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Domnu' doctor-docent in telefoane CHINEZEȘTI, nu-mi recomanda mie nimic. Ia-ți ție ce vrei și ce poți.

| sierra1 a răspuns:

Concluzie: sărăntocii rupți in fund, fuduli și agresivi, o să-ți recomande chinezării (după cum observi)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Nu, aia ca tine o sa recomande Samsung si Apple.

| Sn4k3 a răspuns:

P20 Lite

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru sierra1):

Incerci si tu sa impresionezi pe cineva aici? rolling on the floor)))))) stai ma la tine-n banca cu samsungu' tau ca numa pe el il pupi in c..r, stai sa pui mana pe ceva premium de la 'chinezi'. Noi suntem agresivi, motiv pentru care tu jignesti aiurea. Nu inteleg sincer ce problema ai tu cu telefoanele de firma chinezeasca. Xiaomi foloseste SnapDragon, nu prostii proprii. Majoritatea sunt asamblate in China ca e ieftin pentru ei

| sierra1 a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Repet: Domnu' doctor-docent in telefoane CHINEZEȘTI, nu-mi recomanda mie nimic. Nu ești in măsură. Punct

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru sierra1):

Nu ti-am recomandat nimic, gaseste macar un argument daca tot insulti firmele aiurea. Daca nu, inteleg ca esti aici sa sustii ceva in nestiinta de cauza. Ne auzim peste cativa ani, cand o sa ai Xiaomi big grin

| sierra1 a răspuns:

"daca tot insulti firmele aiurea"?