| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi cumpar alt telefon (acum am Samsung galaxy s6) si nu stiu ce sa aleg: iphone sau Samsung. Am avut 2 telefoane Samsung pana acum dar iphone niciodata si as vrea sa fac o schimbare.
Intrebarea este-care este mai bun? Si de ce?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iphone unul nu foarte scump, cam ce suma ai oferi?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Aș da pana la 3000-4000 de lei...

| gelu1970 a răspuns:

Alege altă marcă.
Google iți poate sugera o mulțime de mărci mult mai bune decat un iphone sau Samsung.
Trebuie doar sa cauți.
Iphone nu aș folosi nici daca mi-l dau gratis.
Samsung...gama scumpă. Dacă nu ai puterea de a alege altceva.

| Plato a răspuns:

Samsung, la orice oră, indiscutabil, irefutabil.

| vmalex21 a răspuns:

Iphone...telefon de fite cu o gramada de dezavantaje.Lipsa card de memorie care poate fi foarte util, icloud nu e cine stii ce, reparatii si accesorii scumpe si multe altele.Nici pe partea de hardware nu e extraordinar.Nici materialele nu sunt cine sti ce pentru pretul cerut.Prietena mea are XS si nu e un telefon care sa merite o caruta de bani.Iti recomand de la Samsung ceva sau poti astepta sa apara S10 care dupa parerea mea va fi un telefon reusit.

| anonim_4396 explică (pentru vmalex21):

Toate persoanele pe care le stiu spun ca iphone e mult mai bun. Am auzit asta de la cei ce au utilizat mai multe telefoane (Samsung, huawei..etc).

| vmalex21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa zicea si prietena mea...pana a dat 300 de euro pe un display si 25 de euro pe un cablu.