| Ivancic09 a întrebat:

Astazi mi-am achizitionat un Samsung Galaxy S3...intrebarea mea este:Este nevoie de formatare a bateriei? Dau funda

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, bateriile de la telefoanele noi, NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor la linkul : http://www.f64.ro/......009new.pdf

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| Cătălin1309 a răspuns:

Da. Pentru o durata de viata mai mare a baterie, formateaz-o. (72 ore)

| Element001 a răspuns:

Da!

| darrio2007 a răspuns:

Bateriile Li-Ion nu se mai formateaza de cativa ani.

| hp8510p a răspuns:

NU se mai formateaza noile baterii. Daca o sa-i faci acea formatare o sa-i scurtezi durata de viata a bateriei.Doar bagi telefonul la incarcat cand este la 10-15% si il scoti cand spune ca este incarcata