| MDX a întrebat:

Mi-am achizitionat ieri un telefon si anume Samsung Galaxy Fit S5670. Intrebarea mea este: Mai necesita formatare? fiindca aseara l-am incarcat si deja s-a dus jumate din baterie. Am citit undeva ca se formateaza el in timp la 6-7 incarcari ar trebui sa funcioneze normal sa dureze bateria mai mult dar imi trebuie o confirmare sau o infirmare la ce am citit. Poate e de vina telefonul si sa nu astept degeaba atata timp si tot sa nu-mi mearga.

Răspuns Câştigător
| ByaNca26 a răspuns:

Da este adevarat ca isi revine. si eu mi-am luat zilele trecute mai exact acum o luna un telefon si s-a formatat. la inceput e normal sa se descarce repede, dar isi revine. asa se intampla la toate telefoanele.

3 răspunsuri:
| Petrica44 a răspuns:

Dupa folosirea aplicatiilor, trebuie inchise.Cu cat ai mai multe aplicatii deschise, cu atat bateria se consuma mai repede.La fel conturile de mail, messenger sau siteurile de socializare. Pune-le pe toate in functie manuala, adica se actualizeaza in momentul cand deschizi aplicatia respectiva.

| Λl๓a a răspuns:

Am multe cunostinte care au Galaxy Fit. Asa este, trebuie formatat. Este bine cat l-ai lasat, de obicei tine bateria o zi sau mai putin. Daca te joci si faci pozetine cam jumate de zi. Telefonu' e de vina.

| xDeyaDeeAx a răspuns:

Pai are Android nu-i asa? Android e un sistem de operare interesant dar foare prost in acelasi timp. De ce? Pentru ca bateria tine maxim trei zile deoarece Androidul iti mananca foarte multa baterie si mereu ti se va descarca rapid. Daca te joci pe el nici o zi nu tine. E de la Android n-ai ce sa ii faci numai daca iti schimbi sistemul de operare si nu cred ca e posibil...