| Mario1994 a întrebat:

Azi noapte telefonul meu Huawei s-a actualizat automat la versiunea noua de 9.0.1 emui și am observat ca se mișcă greu, ce pot face ca să trec la versiune veche?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poti sa pui tu alt rom dar e un proces un pic complicat si daca are garantie o pierzi.

| Mario1994 explică (pentru Wr3nch):

Nu înțeleg.

| Wr3nch a răspuns (pentru Mario1994):

Se poate sterge tot de pe el, inclusiv sistemul de operare, si incarcata o versiune mai veche. Dar ca sa schimbi rom-ul (sa treci la versiunea mai veche) trebuie umblat la bootloader si format complet, si asta iti anuleaza garantia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este recomandat sa treci la versiune veche. Dacă vei trece la versiune veche, pe telefon va apărea din nou ca ai actualizări disponibile, iar dacă nu ai actualizările la zi telefonul poate începe el însuși sa facă figuri. Mai exact se resetează singur. Recomandat este sa ramai cu actualizările la zi.

Iar trecere la vers anterioara se poate face în oricare service. În fine, nu știu dacă se poate și pentru Huawei. Acestea sunt mai complicate. De Samsung știu ca se poate.

Nu înțeleg cum îți funcționează greu. Descarca și aplicația clean master și curata telefonul de toate fișierele junk.