| Cryzti a întrebat:

Am un Huawei Sonic U8650 si i.am actualizat versiunea softerului dupa cum scria pe siteul official Huawei. Nu imi cam place aceasta versiune si as vrea sa stiu daca as putea sa revin la cea anterioara, care o avea cand l.am cumparat. Tin sa mentionez ca am formatat tot telefonul si din setari, si manual! Funda celui care ma lamureste! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| ganutzu a răspuns:

Da se poate,procedeul se numeste downgrade,daca nu ma insel acel model ruleaza pe android parca,iti trebuie un firmware mai vechi,decat cel pe care il ai acum,un cablu de date si cam atat,e posibil sa iti trebuiasca un program specific cum e itunes pentru iphone si pc suite pentru Nokia,nu stiu exact care, nu sunt un utilizator de Huawei, prefer BlackBerry, insa oricum procedeul e destul de dificil daca fac referinta la downgrade-ul de la iphone sau la cel de Nokia, cel mai bine l-ai duce la un service, nu te va costa foarte mult avand in vedere ca lucrul asta dureaza undeva pe la 5-10 min, si celui ce se pricepe i se va parea floare la ureche, dar e o anumita combinatie de taste si un anumit interval de timp la care trebuie apasate, eliberate si iar apasate, lucru care iti da de cap daca nu stii ceea ce faci tongue sper sa rezolvi