| Sonia822 a întrebat:

Bateria la telefoanele Samung e compatibila cu orice telefon Samsung?

Răspuns Apreciat de Editori
| Alfred0703 a răspuns:

Nu, fiecare model are o versiune de baterie. Desi pot parea asemanatoare ca forma, aceste baterii sunt facute special pentru anumite modele de telefoane. Bateriile in sine, sunt aproape la fel(aproximativ 4-5v), difera doar prin capacitate, dar controller-ul de pe ele sunt specifice telefoanelor. Acest controller este un circuit care reguleaza cat curent intra si iasa din baterie.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu. Nu exista baterie universala.

| gelu1970 a răspuns:

Nu