| Gekkō a întrebat:

Bateriile Li-ion (Samsung s5610) se formateaza sau nu?
Pe net am vazut ca bateriile astea (mai noi) nu se formateaza, o fata de la un magazin de telefoane mi-a spus ca trebuie formatata 12 ore de 3 ori. Altii spun ca nu... Ce sa mai cred?

Curand imi voi lua un Samsung S5610 si nu stiu daca se formateaza bateria sau nu, si cate ore.

Cine stie, rog sa ma ajute, multumesc!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, bateriile de la telefoanele noi, NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor la linkul : http://www.f64.ro/......009new.pdf

Toate cele bune.

| jeek0 a răspuns:

Nu se formateaza

| Danzell a răspuns:

Nu mai ai nevoie de formatare. motivul este ca acestea sunt preformatate din fabrica