| anonim_4396 a întrebat:

Am cartela frog si am extraoptiunea cu net nelimitat si am incercat de nu stiu cate ori sa o activez dar nu merge. Am incercat si de pe alte telefonane, dar tot degeaba. Telefonu' meu e Htc cha cha, poate sa aiba vreo legatura si cu telefonul', trebuie sa umblu la setari? multumesc!

1 răspuns:
| GeorgianaGeni a răspuns:

Eu am un Htc Magic si merge, deci nu telefonul este de vina; cand iti activezi extraoptiunea primesti pe telefon un mesaj de la cei de la frog ( 9691- pentru setari web'n'walk trimite sms gratuit fara text la 9691) dc nu primesti setarile prin mesaj te sfatuiesc ca suni la operatori la cosmote-frog iar ei iti vor trimite un e-mai cu ce setari trebuiesc facute in functie de telefonul tau. sau posibil sa le gasesti si pe site-ul general Cosmote ( POFTIM AICI http://www.cosmote.ro/......Mobil.pdf)