| DTz_Danutz_1994 a întrebat:

Am cumparat un iphone la mana a doua, iar fostul proprietar a blocat iDspozitivul in iCloud. Ce as putea sa fac pentru a Debloca idispozitivul?
Ma poate ajuta cineva?
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Sau l-ai cumparat furat si la blocat. Si ce poti face? Nimic nu se poate face. Decat sa te duci la el si sa ceri sa ti-l deblocheze, sau la un centru Apple daca ai cutia telefonului si etc, sa dovedesti ca este telefonul tau.

| KodrutZ a răspuns:

Te duci frumos la politie si reclami pe ala de ti-a vindut telefon furat.