| anonim20976 a întrebat:

Cum aș putea debloca un iphone 4s (sh) blocat în icloud?
Nu mai pot lua legătura cu primul proprietar ca să elimine dispozitivul din contul său...

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, iPhon-urile blocate in iCloud (daca nu cunosti parola proprietarului) se pot debloca doar schimband placa de baza a telefonului, care costa scump.
Ceea mai buna solutie este sa vinzi telefonul pentru piese (primesti 100-200 lei pentru el), bani cu care iti cumperi un telefon cu Android (care n-are asemenea probleme de proprietar, se poate reseta "de fabrica").

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum decat sa schimbi placa de baza, costă foarte mult si mai bine i ei alt telefon nou. Din ce cauza numai poti lua legatura cu fostul proprietar? Ai cumparat telefonul de pe Olx?

| anonim20976 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, l-am cumpărat acum vreo 4 ani de pe olx și după un și ceva de folosire a rămas blocat =)

| dinaprilie a răspuns:

La service ai incercat?

| anonim20976 explică (pentru dinaprilie):

,,nu avem soluție pentru icloud" asta am primit ca răspuns =)

| dinaprilie a răspuns (pentru anonim20976):

Daca ei nu pot/stiu pesemne inca nu se poate sau este f scump. Youtube? forumuri de pe afara?

| CIaudiu a răspuns:

N-ai ce sa faci... Solutiile care exista iti aduc dezavantaje foarte mari cum ar fi nefunctionarea cartelei SIM sau dupa o resetare a telefonului sa primesti iar mesajul ca e blocat in icloud.