| cosmina782 a întrebat:

Am o husă de silicon, în 2 părți.(360, ceva de genul).
Am ținut-o o săptămână, apoi am lăsat-o în sertar pentru ceva timp.
Când am luat-o din nou, am găsit-o galbenă și nu știu cu ce să o curăț.
Credeți că se întâmplă ceva dacă o bag în spirt pentru 5-10 min?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Eu nu as face-o, chiar daca alcoolul din spirt nu reactioneaza cu siliconul, tot iti vopseste in albastru, albastrul de metilen din spirt

2 răspunsuri:
| cosmina782 explică (pentru Bizon95):

Ai vreo idee cu ce să o curăț?

| Bizon95 a răspuns (pentru cosmina782):

Nu, din pacate, iar ingalbenirea poate fi o chestie care sa nu se poata lua, din cauza ca e o imbatranire a siliconului