| ThePerfectMan28 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare in legatura cu Samsung Galaxy S6!
Cand ma joc pe telefon, ( aproximativ 30-50 min ) telefonul incepe sa se incalzeasca foarte tare chiar ajunge sa se infierbante.
Iar intrebarea mea este: Este normal sa se incalzeasca foarte tare un Samsung Galaxy S6 atunci cand te joci?

4 răspunsuri:
| Kareta_Veronica_2000 a răspuns:

E fake

| MeForeverAlone a răspuns:

Nu contează că e Samsunt Galaxy S6 sau Huawei p9 lite, toate telefoanele se încălzesc atunci când te joci pe ele,
Un telefon se încălzește atunci când îl încarci prea mult, dacă îl ții prea mult în mână, gen când te joci pe jocuri, atunci corpul tău încălzește telefonul și dacă ai WiFi-ul aprins sau hotspot, acestea două fac bateria să slăbească rapid.
Mai multe detalii aici:
https://www.betit.ro/de-ce-se-incalzeste-smartphone-ul/

Bula
| Bula a răspuns:

Telefonul este conceput primordial pentru convorbiri, secundar pentru internet, filmari, ascultat muzica.
Jocurile simple nu incarca prea tare procesorul, dar jocurile mari cu grafica rezolutie mare cu atat mai mult. Daca sunt multe aplicatii in functiune in acelasi timp, atunci procesorul si bateria sunt si mai tare incarcati, iar aceasta sarcina face sa se incalzeasca si sa se descarce bateria mai repede. Daca ai si virusi, atunci incarcarea este si mai mare.

| onyvirus a răspuns:

Nu e de la baterie