| MaxiEcho a întrebat:

Bună!
Am Sony Xperia E3 și am observat ca dronganeste ceva de lângă camera foto din spate! De la ce este acel dronganint?
Am dat jos și capacul din spate și tot nu-mi dau seama!
Menționez ca asa face de când l-am cumpărat de nou și nu l-am scăpat pe jos sau de astea!
Dronganeste de exemplu când îl pun pe masa sau îl mișc în mana!

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Dronganitul poate sa intervina in genaral de la un soc mecanic.De obicei se dezlipesc componente de pe placa de baza.ex.vibratorul sau vreun condensator mai mare.In Principiu daca telefonul functioneaza normal lasa-l in pace. Daca observi vreo anomalie in functionare du-te la un service de telefoane. Daca esti din Bucuresti iti recomand www.servicetelefoane.ro intra si fa o programare.