| Andreea077 a întrebat:

Bună, am un Huawei p30 lite si din 2019 de când a apărut și as dori sa îmi iau un telefon nou dar nu stiu ce telefon sa îmi iau. Care ar fi un telefon bun care sa aibă camerele bune sa tina bateria și sa se miște bine?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un copil de numai 14 ani, telefonul acela din 2019 este foarte bun, ca tu nu ai nevoie de perfromanta sau telefon nou, ca sa-ti suni mama sau sa te sune ea.

| cristi202 a răspuns:

Huawei p30 lite e un telefon foarte bun. L-am avut. Si inca il aveam, daca nu imi cadea din buzunarul de la rucsac cand mergeam cu bicicleta (Dumnezeu stie cum). Pina sa il iau de pe sosea, au trecut 5 masini peste el, e tot spart, dar inca porneste, inca se aprinde displayul. Eu zic ca asta e ceva.
Ca configuratie, cred ca e bun. Multi vor telefoane super, dar nici nu le folosesc la capacitate maxima. Nu au nevoie de tot ce ele ofera. Ca sa iti dau un exemplu, am avut Huawei P20 lite, mai slab ca P30 lite, si am lucrat la Uber, si a facut fata foarte bine. In conditii de stres, cand trebuia sa fiu foarte rapid, mai intirzia el uneori cate doua trei secunde cu raspunsul, dar nu am considerat asta o problema, si-a facut datoria mereu. Mergea aplicatia de la Uber, care consuma fantastic din baterie, mergea muzica aproape non-stop, mai erau necesare si apeluri, cand nu aveam comenzi mai butonam pe el pe net sau jocuri, si uneori mergea in acest regim toata ziua, deci folosit la maxim. Si inca cred ca nu am facut tot ce se putea face cu el.
Cel mai interesant mi s-a parut sa stai cu telefon performant in mina, si sa intrebi pe drum de o anumita destinatie, pe care foarte usor o gasesti pe GoogleMaps. Hartile iti indica si drumul pana acolo, totul e sa te folosesti de telefon. Si totusi, am fost abordat inca in acest sens. Si daca nici pe Harti nu esti in stare sa cauti o adresa, pe care o poti obtine in doua minute, eu zic ca ai telefonul cu toate optiunile lui pe degeaba.
A, ca vor sa fie vazuti de altii cu ceva smecheras, aia e alta poveste, care tine mai mult de fite.